Windows 10 příjdou již 29.července. Pojďme si projít, co to bude pro běžné uživatele znamenat.

1. Co jsou nové Windows 10

2. Největší změny ve Windows 10

3. Bezplatný upgrade

4. Instalovat ano/ne

V půlce prázdnin přichází nová a poslední verze operačního systému Windows 10. Microsoft šalamounsky přeskočil verzi 9, která by logicky následovala po Windows 8. Bohužel se ve verzích pravidelně objevovali verze, které nebyly "úspěšné" (Windows ME, Windows Vista ...). Tak uvidíme jaký úspěch budou slavit desítky.

Multidevice systém

Revoluční změnou je, že již budete mít na všech zařízeních jeden a ten samý operační systém. Proto bude možné používat stejné aplikace jak na PC, tak na tabletu nebo telefonu. Toto zatím nenabízí žádný jiný operační systém. Uvidíme, jak se to Microsoftu podaří. Další velkou změnou je nabídka START. Ta se na přání uživatelů vrací.

Windows 10 START

Nové 10-tky budou mít nový internetový prohlížeč EDGE. Jeho velikou výhodou je, že si přímo v prohlížeči můžete dělat poznámky.

Microsoft EDGE

Windows 10 stále obsahují Explorer 11 a proto si myslím, že většina uživatelů (ze zvyku) bude používat tento program. Testovací verze (ke které se můžete přihlásit zde) vypadá zajímavě. Zdá se, že Microsoft se poučil z předchozích chyb a uživatelům přináší systém pro jejích práci a zábavu.

Společnost Microsoft nabízí bezplatný upgrade ze systému Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1 během 1 roku od uvedení Windows 10 na trh. Již jste pravděpodobně zaregistrovali novou ikonu Windows v oznamovací části pc. Tato ikona Vám nabízí možnost rezervovat si tento bezplatný upgrade.

Kdy je vhodné přejít na nový systém? Záleží jakým způsobem a k čemu PC používáte. Pokud jste domácí uživatel, můžete přejít kdykoliv (jen si udělejte čas na prozkoumání způsobu ovládání). Pokud používáte PC na práci, doporučuji počkat nějaký měsíc s instalací. Určitě si musíte zjistit, zda starší programy budou správně fungovat i pod Widnows 10. Firemní zákazníky tu nebudu řešit, protože ve většině případů toto za ně provedou jejich správci IT.

 

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.